Menüü

30. oktoober. 2019

Fotokonkurss "Imeline Valgamaa" võitjad selgunud

Eile õhtul avalikustasime Valga Muuseumis fotokonkurss "Imeline Valgamaa" võtijad.

Kategooria Inimene ja loodus võitja - Marit Maribel Pulles, "Pühajärve karge peegeldus"

Kategooria Loodus võitja - Ander Alliksaar, "Rännak"

Kategooria Linnad võitja - Silvia oja, "Hommikune ilu"

Publiku lemmik - Reinhold Toomsalu, "Kui muru veel roheline oli"

Žürii tunnustuse pälvisid järgmised tööd:
*Parim ühislooming - Brabara Brett, Kerlin Poola, Karl Oskar Kängsepp, „Mm mari..“
*Parim loomafoto – Hugo Väärmaa, „Konn“
*Parim ööfoto – Ander Alliksaar, „Öine taevas“
*Parim päikeseloojang – Ragne Jaama, „Nõuni järv“
*Parim lavastatud foto – Anett-Liis Vihmann, „Porilombis kellukad“
*Parim lillefoto – Annabel Rüütel, „Aster“
*Parim foto ja teksti sünergia – Kenert Künnapuu ja Taavi järv, „Sügis“

Täname kõiki projektis osalejaid ja projekti toetajaid!

22. oktoober. 2019

16. november NKK Valga ringkonna tutvustuspäev Valga Muuseumis

16. november NKK Valga ringkonna tutvustuspäev Valga Muuseumis.

08. oktoober. 2019

Loodusfotograaf Sven Zacek 29.oktoobril Valga Muuseumis

29.oktoobril kell 16 ootame kõiki loodusesõpru Valga Muuseumisse kohtuma loodusfotograaf Sven Zacekiga. Lisaks tunnustatud fotograafi töödele saame näha ka Valgamaa noorte parimaid töid, mis esitati fotokonkursile "Imeline Valgamaa". Kuulutame välja konkursi võitjad.

Zacek astub üles oma parimatest loodusfotodest muusikalise slaidishow'ga. Fotode vaatamise vahele jutustab lugusid loodusest ja oma elust loodusfotograafina.

Začek on ise nimetanud enda loodusehuvi põhjustajana oma jahimehest äia, koos kelle ja oma naisevennaga hakkas Sven jahil käima. Sealt edasi arenesid asjad aga juba nõnda, et püssi asemel sai kaaslaseks fotoaparaat.

Peamiselt pildistab Začek Eesti loodust aga looduspilte on tal ka näiteks Norrast, Namiibiast ja teistest maailma paigust. Eriti tuntud on tema pildid kakkudest ning paljudest teistest lindudest.

Teadaolevalt on Sven Začek neljas eestlane Remo Savisaare, Jaan Künnapi ja Priit Vesilinnu kõrval, kelle fotod on pääsenud National Geographicu veergudele.

Sissepääs tasuta!

Sündmus toimub Valga Muuseumi, Valga Keskraamatukogu, Valga Avatud Noortekesksue ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu koostööprojekti raames. Sündmuse toimumist toetavad Valga vald, Kultuurkapital ja sporditarvete kauplus Maratonsport.

03. september. 2019

Noorte fotokonkurss „Imeline Valgamaa“ ootab võistlustöid

Konkursil osalema oodatakse 13.-26.aastaste noorte fotosid Valgamaa loodusest, linnadest ja inimtegevusest looduses. Foto juurde tuleb lisada loominguline kirjutis, milleks võib olla luuletus, lugu või lihtne mõttemõlgutus. Töid võetakse vastu 15.oktoobrini.

03. september. 2019

Liivimaa Mihklilaat 2019 toimub Valga kesklinnas 5. oktoobril

Liivimaa Mihklilaat 2019 toimub Valga kesklinnas laupäeval, 5. oktoobril kell 8-16

Tule kauplema!

05. august. 2019

Ekskursioonid Eesti Kunstimuuseumi näitusel 7.augustil kell 16 ja 17

7.augustil kell 16 ootab näituse  „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“ kuraator Eha Komissarov kõiki huvilisi eestikeelsele ekskursioonile.

Kell 17 järgneb venekeelne ekskursioon.

Ekskursioonid on tasuta. Olete oodatud!

12. juuli. 2019

13.juulil on muuseum suletud/ On 13th July museum is closed

13.juulil on muuseum suletud, kuna tähistame muuseumi taga, Säde pargis, Liivimaa Maapäeva.

Rohkem infot: FB sündmus Ajastupidu Liivimaa Maapäev

Museum is closed on 13th of July, due to traditional culture celebration "Liivimaa Maapäev" that takes place in Säde park, behind the museum.

More information: FB event Ajastupidu Liivimaa Maapäev

05. juuli. 2019

Liivimaa Maapäev tutvustab keskaegseid piinariistu

Tule keskaja piinakambrisse ja saa teravaid elamusi!

Mis asi oli ketseri kahvel ja mis puhul seda kasutati? Keda ja mis pattude eest aheldati keskajal avalikku häbiposti? Mis on strappado?

Liivimaa Maapäeva piinakambris saad teada, milliste meetoditega karistati keskajal seaduste ja kiriku ametlike seisukohtade vastu eksinuid.

Piinakambris ootab sind väljapanek Keskaja Elamuskeskuse Archebald ja Ajakeskus Wittensteini piinariistu.

04. juuli. 2019

Liivimaa Maapäeva juhib Jaanus Rohumaa

Liivimaa Maapäeva õhtujuht on lavastaja ja EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

Jaanus Rohumaa on olnud õppejõud Kõrgemas Lavakunstikoolis, Viljandi Kultuuriakadeemias, Tallinna Ülikoolis, Tartu Ülikoolis ja Eesti Raadio Ööülikoolis.
Lavastanud üle 40. lavastuse Tallinna Linnateatris, Von Krahlis, Rakvere Teatris, Vanalinnastuudios, Viljandi Ugalas, Rahvusooperis Estonia ja Götebori Linnateatris.
Osalenud lavastustega festivalidel Moskvas, New Yorkis, Stockholmis, Helsingis, St. Peterburis, Torunis ja Tartus.
Lavastanud mitmetel aastatel Vabariigii aastapäeva vastuvõttu Estonias, lisaks juhtinud NATO tippkohtumise ja Maailma energeetikafoorumi kultuuriprogramme.

03. juuli. 2019

Valga Militaarajaloomuuseum kutsub vibulaskmisvõistlustele

Valga Militaarajaloomuuseumi meeskond kutsub Liivimaa Maapäeval vibu laskma! Tule ja pane oma võimed proovile!