12. juuli. 2019

13.juulil on muuseum suletud/ On 13th July museum is closed

13.juulil on muuseum suletud, kuna tähistame muuseumi taga, Säde pargis, Liivimaa Maapäeva.

Rohkem infot: FB sündmus Ajastupidu Liivimaa Maapäev

Museum is closed on 13th of July, due to traditional culture celebration "Liivimaa Maapäev" that takes place in Säde park, behind the museum.

More information: FB event Ajastupidu Liivimaa Maapäev

05. juuli. 2019

Liivimaa Maapäev tutvustab keskaegseid piinariistu

Tule keskaja piinakambrisse ja saa teravaid elamusi!

Mis asi oli ketseri kahvel ja mis puhul seda kasutati? Keda ja mis pattude eest aheldati keskajal avalikku häbiposti? Mis on strappado?

Liivimaa Maapäeva piinakambris saad teada, milliste meetoditega karistati keskajal seaduste ja kiriku ametlike seisukohtade vastu eksinuid.

Piinakambris ootab sind väljapanek Keskaja Elamuskeskuse Archebald ja Ajakeskus Wittensteini piinariistu.

04. juuli. 2019

Liivimaa Maapäeva juhib Jaanus Rohumaa

Liivimaa Maapäeva õhtujuht on lavastaja ja EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

Jaanus Rohumaa on olnud õppejõud Kõrgemas Lavakunstikoolis, Viljandi Kultuuriakadeemias, Tallinna Ülikoolis, Tartu Ülikoolis ja Eesti Raadio Ööülikoolis.
Lavastanud üle 40. lavastuse Tallinna Linnateatris, Von Krahlis, Rakvere Teatris, Vanalinnastuudios, Viljandi Ugalas, Rahvusooperis Estonia ja Götebori Linnateatris.
Osalenud lavastustega festivalidel Moskvas, New Yorkis, Stockholmis, Helsingis, St. Peterburis, Torunis ja Tartus.
Lavastanud mitmetel aastatel Vabariigii aastapäeva vastuvõttu Estonias, lisaks juhtinud NATO tippkohtumise ja Maailma energeetikafoorumi kultuuriprogramme.

03. juuli. 2019

Valga Militaarajaloomuuseum kutsub vibulaskmisvõistlustele

Valga Militaarajaloomuuseumi meeskond kutsub Liivimaa Maapäeval vibu laskma! Tule ja pane oma võimed proovile!

02. juuli. 2019

Lastekohvik toetab loomade varjupaika

Liivimaa Maapäeval avavad väikesed muuseumisõbrad lastekohviku! Müügitulu annetame Valga loomade varjupaigale.

Menüüs on maitsvad muffinid, krõbedad küüslauguleivad ja värsked puuviljad. Astu ligi ja toeta abivajavaid loomi!

01. juuli. 2019

Valka Koduloomuuseum kutsub lapsi meisterdama

Läti Koduloomuuseum kutsub Liivimaa Maapäeval lapsi loomingulise meisterdamise töötuppa! Iga laps kujundab endale oma isikliku vapi ja lipukestega kaunistuse oma toa või onni dekoreerimiseks. Olete oodatud!

01. juuli. 2019

Liivimaa Maapäeval saad nautida regilaule ansambel Koidu Tähed esituses

Liivimaa Maapäeval saad nautida kodukandi muusikat ja regilaule ansambel "Koidu Tähed" esituses.

„Koidu Tähed“ tegutseb 2009. aastast (juhendaja Koidu Ahk). Nad laulavad oma kodukandi Sangaste ja teiste ümberkaudsete kihelkondade laule. Mõned laulud kõlavad ehedalt ja burdooniga, mõned laulud lauldakse pilli saatel, kõlavad pärimusmuusika pillilood. Ansambel on korraldanud Valgamaa rahvamuusikapäevi, osalenud mitmetel folkloorifestivalidel Eestis, Lätis ja Valgevenemaal.
Tiia Pärnik - laul
Iia Põldsepp - laul