Menüü

Uudised

03. mai. 2021

Valga linn vanadel kaartidel

 

4. mail 2021 kell 16.00 avatakse Valga Muuseumis näitus „Valga linn vanadel kaartidel.“ Näituse avamist on võimalik jälgida ka virtuaalselt.

Link näituse avamise külastamiseks  4.05.2021 kell 16.00 - 16.40 https://meet.google.com/bie-eqje-apg

 

22. aprill. 2021

Muuseum läheb maikuus suveajale

Alates maist kuni augusti lõpuni on muuseum avatud kolmapäevast laupäevani kell 11-18, pühapäeviti kell 10-15.

Kokkuleppel on muuseumit võimalik külastada ka argipäeviti väljaspool lahtiolekuaega.

19. aprill. 2021

Ootame fotosid kuue muuseumi koostöös sündiva, sel suvel kaheksas linnas eksponeeritava rändnäituse “Tähelepanu! 1991! Start!” tarbeks.

Mai lõpus avatakse Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumi, Valga muuseumi, Saaremaa muuseumi, Narva muuseumi, Tartu Linnamuuseumi ja SA Virumaa Muuseumid koostöös sündinud Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud rändnäitus.

“Tähelepanu! 1991! Start” püüab tuua publikuni Eesti erinevate kohtade ootused ja lootused, ja vastata küsimusele, kui palju 1991. aastal loodetust on 30 aastat hiljem täitunud.

 

Meenutage ka teie pööraseid 90ndaid. Aga missugused me olime 90ndatel? Nabapluus, adi dressid või hoopis sokid ja sandaalid? Tantsisime esimestel reividel, laiutasime käsi tühjas toidupoes või oli see alles vankris lesimise aeg? Meenutagem! Taaslavasta foto endast, oma perest või seltskonnapildist 90ndatel ja aita meil näidata, kuidas ajad on muutunud. Või hoopis seisma jäänud?

 

Palume saata pilt e-posti aadressil foto@ajaloomuuseum.ee või jagada seda oma sotsiaalmeedia (Facebook, Instagram) kontol kasutades hashtag’i #1991vs2021. Taaslavastused leiavad lõpuks kodu meie 12-meetrises merekonteineris paikneva rändnäituse tahvlil, mis liigub 25. maist 31. oktoobrini trajektooril Tallinn, Valga, Rakvere, Jõhvi, Narva, Tartu, Pärnu ja Kuressaare.

 

Osale julgelt, sest fotode jagajate ja saatjate vahel loosime välja ka viis komplekti muuseumide perepääsmeid ehk aasta jooksul saad üksi või mitmekesi läbi Eesti rännates tutvuda kõikide projektis osalevate muuseumidega.

 

 

04. märts. 2021

Muuseumivaldkonna pöördumine kultuuriministrile 04.03.2021

Täna, 4. märtsil edastas Muuseuminõukogu kultuuriministrile muuseumivaldkonna pöördumise ja ettepanekud kriisist väljumiseks.

Pöördumise sisuga saab tutvuda SIIN.

16. veebruar. 2021

Väikesed muuseumisõbrad pälvisid tunnustuse

Valga Muuseumi juures tegutseva Väikeste muuseumisõprade huviringi noored said Valgamaa eduka esindamise eest möödunud aasta Päranditegijate konkursil tunnustuse Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupilt.

Huviring on Valga Muuseumi juures tänaseks tegutsenud juba neli aastat. Selle aja sisse on mahtunud väga palju põnevaid tegevusi: on osaletud erinevatel õppereisidel, kogutud paikkonna mälestusi ning aidatud Valga Muuseumis üritusi läbi viia. Noortest on saanud üksteist toetavad sõbrad, kes oskavad väärtustada kodulugu ning esivanemate pärandit. Konkursile esitasid noored enda kogutud materjali Valga Ramsi veski kohta: https://www.youtube.com/watch?v=Yw9-W33xUUk

     

Huviringi juhendaja Marju Rebane, kes noortele huvitegevuse õppekava kokku paneb, arvestab valikute tegemisel alati ka laste enda ootustega. Muuseumi huviringi  kaudu saavad noored teadmisi Eesti ajaloost, rahvakalendri tähtpäevade tähendusest ja omakultuurist, lisaks omandavad veel praktilisi kogemusi eri valdkondadest ja sotsiaalseid pädevusi. „Kiidan huviringi noori ja nende tublisid vanemaid, sest just tänu suurepärasele koostööle on ringi tegevus nii edukas olnud,“ võtab Marju Rebane huviringi tegevuse kokku.

Väikesed muuseumisõbrad on tublide kaasaaitajatena osalenud Valgamaa pärismuspidudel:

•          Säde Aiapeo  heategevuskohvik – annetus Valga loomade varjupaigale

•          Johannes Märtsoni mälestuspingi avamine – esitati näidend Märtsoni eluloost

•          Liivimaa Maapäeva heategevuskohvik – valmistati 100 lõhnaküünalt, et toetada Valga Jaani kiriku mälestuspingi avamist

•          Liivimaa Maapäeva heategevuskohvik – lapsed küpsetasid koos vanematega koogid, mille müügitulu annetati Valga loomade varjupaigale.

Huviringi pilte ja tegevuskava vaata Valga Muuseumi kodulehelt.

 

 

12. jaanuar. 2021

Otseülekanne näituse avamisest 12.jaanuaril kell 16

Näituse "Plekist plastini: sõjakiivrite areng 20. sajandil" avamisest on võimalik vaadata otseülekannet Zoomi keskkonnas lingil https://bit.ly/3oPfo2g.

Loomulikult on lubatud ka füüsiline kohaletulek. Näitus jääb külastajatele avatuks kni 27. veebruarini.


Uudiste arhiiv