Menüü

Uudised

15. mai. 2024

Muuseumiöö Valkas!

Lisaks sellele, et te tulete osa võtma meie muuseumiööst Valga Muuseumis, mingem külla ka meie headele sõpradele Valka Koduloomuuseumis Lätimaal! Edastame siinkohal nende programmi. Ilm pidi ka väga ilus ja suvine tulema, nii et jõuab käia ja jalutada või siis rongiga sõita nii siin- kui sealpool piiri! 🙂

15. mai. 2024

Muuseumikaart soodsalt!

Muuseumikaardi erihind muuseumiööl!

 

 

 

 

 

Vaid neljal päeval (16.–19. mail) on muuseumiöö puhul muuseumikaart aasta parima hinnaga –⚡49.99 €⚡!

Superhinnaga saad

➡️  osta muuseumikaardi endale

➡️  osta kingituseks (digitaalselt või kinkekaardiga)

➡️  pikendada oma muuseumikaardi kehtivust

Ära jäta seda võimalust kasutamata! Muuseumikaardiga on iga päev kui muuseumiöö ning võid külastada aasta läbi 100+ muuseumi ja elamuskeskust piiramatult ja tasuta!

Muuseumikaardi soodustus kehtib vaid veebist ostes pühapäeva südaööni!

Osta muuseumikaart siit: www.muuseumikaart.ee/osta

 

29. aprill. 2024

Ruslan ja Rute Trochynskyi konsert Valga Muuseumi õues!

Muusemiöö raames annavad Ruslan ja Rute Trochynskyi kontserdi "Muusikaga vabaks!" Valga Muuseumi õues 18. mail kell 20.00.

29. aprill. 2024

Tulemas on muuseumiöö!

Nagu igal aastal, nii ka sel aastal toimub maikuu kolmandal laupäeval muuseumiöö. Nii ootame kõiki Valga Muuseumisse külla 18. mail alates kell 17.00 kuni 23.00, kus teid ootab ees rikkalik ja põnev programm. Soovitame minna ka meie heade sõprade juurde Valka Koduloomuuseumisse, kus samuti toimumas muuseumiöö ja kellega me koostööd teeme. Kahe muuseumi vahel on sõitmas ka erirong. Täpsem info on kirjas postril. Selleaastase muuseumiöö teema on "Öös on vabadust!". 

18. aprill. 2024

Loeng "Sibullilled aias"

Kena kevade on käes ja nüüd on just õige aeg rääkida sibullilledest, eriti tulpidest! Kuidas selle õiteiluga oma koduaias paremini ümber käia, just sellest tulebki 9. mail kell 16.00 Valga Muuseumisse rääkima Kristiina Kikkas. Kõik aiandushuvilised ja lillesõbrad on oodatud! 🙂
Kristiina Kikkas on kogenud aianduse entusiast ning omandanud Räpina Aianduskoolis maastikuehitaja ja Hiiumaa Ametikoolis linnaaedniku eriala, saavutades aianduses 4. taseme. Kristiina Iluaed OÜ asutajana keskendub ta aianduskoolitustele, nõustamisele ning aedade kujundamisele ja projektidele. Lisaks aiandusele huvitub Kristiina ka spordist, tervislikest eluviisidest, kokkamisest ja reisimisest.
 
 
Oma loengus „Sibullilled aias“ keskendub lektor järgmistele teemadele:
• Miks kasutada sibullilli aiakujunduses?
• Sibullilled jaotus - mis nad on ja kuhu istutada?
• Soovitusi sibullillede paigutamisel
• Valikukriteeriumid ja istutusaeg
• Ülesvõtmine, õige sügavus ja muld
• Hooldus, väetamine ja sibulakogumike jagamine
• Lillesibulate hooldus, haigused ja kahjurid
• Ajatamine, taluaedade sibulad, varjutaluvus ja pinnas
• Lemmikud - tulbid ja võrkiirised
09. aprill. 2024

Näitus "Kapist välja" Valga Muuseumis!

“KAPIST VÄLJA – RIIDED IHU JA ILMA VAHEL”

Miks saab viltida lambavilla aga mitte koeravilla? Kuidas töötab Core-Tex materjal? Miks tuleb õues kuivanud pesule juurde eriline meeldiv lõhn? Milliseid riideid tehakse puidust ja milliseid plastpudelitest? Miks linased kangad vajavad sirgeks triikimisel kõrgemat kuumust kui siid? Mida jutustavad sildid meie rõivastel? Kes leiutas takjakinnise ja kuidas ta selleni jõudis?

Tartu loodusmaja näitus räägib rõivaste lugusid. Teemadeks on erinevate materjalide päritolu, ajalugu, omadused, kasutusvõimalused, tootmise ja arendamise tehnoloogiad, samuti nende keskkonnamõjud. Riided meie seljas on üks kõige igapäevasemaid asju – täitsa hea on teada, millest on tehtud meie riided, kuidas erinevaid materjale toodetakse, milline on nende mõju keskkonnale ja millised on meie valikud.

Näitusel saab suurendusega vaadata erinevaid kiudusid, materjale ja kangatüüpe, mängida nööbimeres, uurida Malle ja Pelle rõivaste teekonda, tutvuda viie T-särgi isikliku elulooga, avada ja jälle kinni panna nööpe, pandlaid, haake, trukke ja trippe, otsida silte enda riietelt ja kohapeal olevatelt. Näitusel on mängimise võimalusi, ajarännakuid edasi ja tagasi. Saab proovida kedervart ja kangaspuid, nööbi õmblemist ja muudki.

Väljapanek on mõeldud tervele perele – mängulisi tegevusi leiab nii eelkooliealistele kui ka õpilastele, põnevat keskkonnaalast infot, nostalgia hetki ja ahhaa-momente aga jagub kuhjaga täiskasvanutele.

Näitus on eesti ja inglise keeles. Näituse loomist toetas Eesti Teadusagentuur.

 

 

14. veebruar. 2024

Üleskutse!

01. veebruar. 2024

Muuseumitund "Eesti lipu lugu"

Eesti lipu lugu

Eesti lipu sünni -ja elulugu on põnev ja seiklusrikas. Täna võime uhkusega nentida, et vaatamata ajaloo keerdkäikudele ja raskustele on see lipp säilitanud väga olulise koha eestlaste südames ja ka kõige karmimatel okupatsiooniaastatel ei unustatud teda kui üht rahvuslikku sümbolit. Muuseumitunnis Eesti lipu lugu kuulavad õpilased ettekannet Eesti lipust ja saavad ise valmistada väikese lipu.

Õppeained: eesti keel, ajalugu, ühiskond, tehnoloogia

Registreeri: liisi.sagar@sknord.ee või tel: 7668864

Hind : 2.-

Tunni kestvus : 90 min.

 


Uudiste arhiiv
Ava ostukorv