Menüü
Vali aasta ja kuu
Teisipäev
12
jaanuar kuni 27.02
Kell 16:00

Näitus „Plekist plastini: sõjakiivri areng 20. sajandil”

Näitus annab külastajale suurepärase esemelise ülevaate eelmise sajandi suuremates sõjalistes konfliktides kasutatud kiivritest.

Näitusel on esindatud kõige tähtsamad esimeses maailmasõjas esile kerkinud kiivritüübid ning nende erinevad modifikatsioonid ja arendused, mis katsid sõdurite päid ka teises maailmasõjas ning hiljem, paljudel välja pandud kiivritel on ka oma põnev lugu. Näiteks üks kiiver on leitud Varblast, kus seda kasutati vahepeal kanade söögikausina.

Erinevaid kiivreid on väljapanekul ühtekokku 50 ning mõningaid neist saab ka ise pähe proovida.

Näitusel väljas olevad kiivrid pärinevad kõige suuremast kiivrite erakogust Eestis. Kogu omanik on Aare Nõmm.

Ülekannet näituse avamisest reaalajas saab jälgida Zoomis - https://bit.ly/3oPfo2g.

 

Kolmapäev
10
veebruar kuni 27.02
Kell 11:00

"Maal on hea elada" - Kotuse fotokonkursi näitus

Kotuse fotokonkursi “Maal on hea elada” näitus koosneb 30-st fotost, mis valiti žürii poolt välja fotokonkursile esitatud 38 autori 136 pildi seast. Veebis saab võidutöödega tutvuda SIIN

Kõik fotod pärinevad vahemikust 1. mai kuni 30. september 2020 Taheva, Karula, Mõniste ja Ähijärve piirkonnast. Piltidel on kajastatud piirkonna sündmused, loodus, eluolu, tabatud hetked jm ehk need tegevused ja emotsioonid, mida kogedes saab öelda, et maal on hea elada.

Kotuse fotokonkursi “Maal on hea elada” viis läbi Taheva Valla Külade Selts ja koostöövõrgustik Kotus. Konkursi korraldamist toetas Valga Vallavalitsus.