Menüü
Vali aasta ja kuu
Teisipäev
06
oktoober kuni 31.10
Kell 16:00

Lions Klubi Valga 20

Lions Klubi Valga on üks 45000 Lions klubist üle maailma, mis ühendavad 1,4 miljonit liiget 200 riigis. Lioneid üle maailma liidab moto - We Serve (meie abistame). Organisatsiooni tunnuslause "Liberty, Intelligence, Our Nation's Safety" (Vabadus, intelligentsus, meie rahva turvalisus) esitähed annavad kokku täna kõikjal maailmas tuntud lühendi LIONS.  

Näitus kajastab klubi tegemisi läbi kahekümne aasta.

Teisipäev
06
oktoober kuni 31.10
Kell 16:00

Imeline Valgamaa

„Imeline Valgamaa“ viib külastaja põnevale rännakule Valgamaa loodusesse.

Loodushariduslik näitus „Imeline Valgamaa“ on Valga Muuseumis avatud 6.oktoobrist 31.oktoobrini. Näitus on külastajatele tasuta ja valmis Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel.

Näitus viib külastaja avastusi täis rännakule Valgamaa küngastele, metsadesse, järvede sügavustesse ja jõgede kallastele. Tutvutakse mitmete Valgamaale iseloomulike liikide ja nende elupaikadega. Näitus heidab valgust ka asustuse tekkele Valgamaal ning inimese ja looduse suhetele minevikus ja tänapäeval.

 

Teisipäev
27
oktoober
Kell 16:00

Vestlusring "Peeter Lilje 70"
 

Toimumiskoht Valga Muusikakool.

Peeter Lilje hullumeelses tempos kulgenud muusikutee elu oli otsast otsani täis muusikat. Tema aktiivsed dirigendiaastad 1979–1993 olid Eestile (laiemalt Nõukogude Liidule) ühiskondlikult keeruline aeg: järsk allakäigutrepp, millest noor muusik pidi iga hinna eest üles tormama, et teenida muusikat, muusikuid ja muusika vajajaid.

Valga Muusikakoolis oma muusikuteed viiuliga alustanud Peeter Lilje oli samuti suurepärane jazzpianist, kuid siiski eeskätt väga hea dirigent ja väga hea muusik, professionaalne ja isikupärane romantiline kunstnik, kes oma lühikesele elueale vaatama suurte kuldsete tähtedega end meie muusikaloosse kirjutanud on.

 

Vestlusring koos abikaasa Maia Liljega tuletab meelde olulisi tähiseid suure muusiku elukäigus, kuulame salvestusi ja vaatame fotosid. Oma mälestused lisavad Ants Loos, Lenel Rand jt, kaasa löövad ka muusikakooli õpilased, vestlusringi moderaator on Neeme Punder.

 

Laupäev
31
oktoober
Kell 14:00

Veneetsia biennaali Valga eelnäituse „Plats! Väärikas kahanemine. Kaheksa linna“ avamine
 

Toimumiskoht Valga keskväljak.

Samaaegselt avatakse kõigis kaheksas Hea Avalik Ruum programmiga liitunud linnas - Tõrvas, Põlvas, Valgas, Võrus, Rakveres, Raplas, Kuressaares ja Valgas ühine näitus, kus näidatakse vähendatud mahus Eesti ekspositsiooni Veneetsias, mis avatakse 20.05.2021 Veneetsia Arsenales.