Menüü

Rändnäitus ja muuseumitund "Imeline Valgamaa"

06
oktoober
Kell 16:00
kuni 31. oktoober 15:00

„Imeline Valgamaa“ viib külastaja põnevale rännakule Valgamaa loodusesse.

Loodushariduslik näitus „Imeline Valgamaa“ on Valga Muuseumis avatud 6.oktoobrist 31.oktoobrini. Näitus on külastajatele tasuta ja valmis Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel. Kaasa aitasid Keskkonnaamet ja Kaitseliidu Valgamaa malev.

Näitus viib külastaja avastusi täis rännakule Valgamaa küngastele, metsadesse, järvede sügavustesse ja jõgede kallastele. Tutvutakse mitmete Valgamaale iseloomulike liikide ja nende elupaikadega. Näitus heidab valgust ka asustuse tekkele Valgamaal ning inimese ja looduse suhetele minevikus ja tänapäeval.

 

Kunstnik Tiia Metsa poolt käsitööna valmistatud taaskasutatud materjalist 25-l näitusestendil on ohtralt illustratsioone ja "käed-külge" lahendusi. Läbi mänguliste lahenduste õpib külastaja eristama puuliike tema lehtede kuju ning loomi käpajälgede järgi. Luubi abil on võimalik uurida Valgamaal elavat haruldast eremiitpõrnikat. Värvilised detailiderohked pildid aitavad tundma õppida Valgamaa jõgede haruldasemaid elanikke nagu vingerjas ja harjus. Eraldi stendid on pühendatud Karula rahvuspargile ja Otepää maastikukaitsealale.              

Üheks põnevamaks näituse juurde kuuluvaks atraktsiooniks on interaktiivne liivakast, mis võimaldab luua kineetilisest liivast imelisi värvilisi maastikke.   

 

Näituse koostajad: Margit Turb, Helen Kivisild, Margit Behrsin, Pikne Kama, Kristi Liiv, Marju Rebane, Tiia Mets.
Teostus: Tiia Mets, Markus Bormeister, MTÜ Idealistid.

 

Näituse juurde on võimalik tellida Valgamaa loodust, ajalugu ja geograafiat tutvustavat muuseumitundi. Tund sobib 7.-9. klassidele ning kestab 45 min. Tasuta. Tellimiseks kirjuta margit@valgamuuseum.ee.

 

Alates novembrist on näitust võimalik tellida oma kooli või muusse avalikku asutusse! Huvist andke teada neeme@valgamuuseum.ee.

 

 

Ava ostukorv